Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Family Adventure - Trasa turystyczna Mazury

17 lis 15 10:51

Wybraliśmy się na wycieczkę po zachodniej części powiatu węgorzewskiego. To 67-kilometrowa trasa, którą pokonywali uczestnicy AŚ 4x4 Family Adventure.

Udostępnij
0
Skomentuj

Kilkugodzinną wycieczkę rozpoczynamy w stanicy wodnej w Kietlicach. To były sztynorcki folwark położony na zachodnim brzegu jeziora Mamry. Po przejechaniu kilometra docieramy do asfaltowej szosy i skręcamy w lewo w kierunku miejscowości Stawiska. Kolejne 9 km wiedzie szutrówkami i szosą pokrytą starym brukiem. Potem znowu asfalt. Kiedy licznik pokazuje 14,6 km, skręcamy na parking obok śluzy Leśniewo. To zespół dwóch obiektów hydrotechnicznych (Leśniewo Dolne i Górne), które są częścią systemu budowli Kanału Mazurskiego. Ta nieukończona droga wodna miała połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z Bałtykiem.

Z parkingu skręcamy w lewo i wracamy na asfalt, który opuszczamy już po przejechaniu 50 m. Jadąc dalej, mijamy jeziora Rydzówka i Węgielsztyńskie. Kolejne kilometry pokonane dobrze utrzymanymi drogami szutrowymi dają możliwość smakowania niepowtarzalnych mazurskich krajobrazów.

Po przejechaniu 43 km dojeżdżamy do śluzy Piaski, która jest jedyną ukończoną, wyposażoną i sprawną śluzą Kanału Mazurskiego. Po kolejnych 20 km docieramy do Mamerek, dawnej kwatery Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych (OKH). Dziś część bunkrów jest przygotowana do zwiedzania. Wytyczono tam trasę turystyczną, jest ekspozycja tajnych broni III Reszy, replika niemieckiej łodzi podwodnej oraz wystawa poświęcona Kanałowi Mazurskiemu. Obiekty można zwiedzać do 1 października. Bilety: dorośli – 17 zł, dzieci – 12 zł.

Z parkingu wyjeżdżamy w prawo na asfalt i po przejechaniu 4 km ponownie jesteśmy w Kietlicach.

Roadbook z przedstawioną trasą znajdziecie na stronie www.4x4familyaventure.pl

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: porównaliśmy VW Amaroka i Nissana Navare NP300, testujemy używanego Land Rovera Discovery III oraz nową Kie Sportage. Wybraliśmy się też Jeepem Renegade na poszukiwanie tajnej broni, a w dziale sportowym Kuba Przygoński opowiada o debiucie w Rajdzie Dakar za kierownicą MINI.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej