Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowa Vitara już niedługo w salonach

7 paź 14 10:29

Już na początku 2015 roku nowa Vitara trafi na linie produkcyjne węgierskich zakładów Magyar Suzuki, aby jeszcze w pierwszej połowie roku zadebiutować w europejskich salonach sprzedaży. Suzuki będzie chciało eksportować ten model poza Stary Kontynent, osiągając status globalnego, kompaktowego SUV-a marki Suzuki.

Udostępnij
0
Skomentuj

Vitara była do tej pory kojarzona z suvem o większych niż konkurencja własnościach terenowych. Również w najnowszym modelu Suzuki stawia na dzielność w terenie i wyposażył nową Vitarę w układ napędowy ALLGRIP z czterema trybami jazdy (auto, sport, snow, lock) pozwalający kierowcy dostosować charakterystykę pojazdu do zmiennych warunków drogowych i zapewniający znakomite właściwości jezdne na drodze, jak i w terenie.

Dzięki rozbudowanym możliwością personalizacji, każdy użytkownik będzie mógł lepiej dopasować samochód do swojego gustu. Natomiast za wygodę odpowiada nowoczesny system navigacji kompatybilny ze smartfonami. Zestaw audio posiada siedmiocalowy ekran dotykowy, który umożliwia intuicyjnie prostą obsługę, nawet w rękawiczkach. Trójwymiarowa mapa systemu nawigacji zapewnia wysoką czytelność, a system oferuje również możliwość korzystania z aplikacji na smartfony podczas jazdy.

Nowe Suzuki Vitara może napędzać benzynowy silnik o pojemności 1,6 litra lub wysokoprężna jednostka o takiej samej pojemności. Oba generują moc 120 KM. Do silnika benzynowego mozna zamówić skrzynie manulaną 5 biegową lub 6 biegowy automat. Natomiast diesla można mieć ze skrzynią manualną 6 biegową.

Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa czynnego w nowym Suzuki Vitara obejmuje system Radar Brake Support, który przy niskich prędkościach podczas jazdy w ruchu miejskim wykrywa pojazd przed Suzuki Vitarą i ocenia stopień ryzyka kolizji. Jeśli jest ono podwyższone, system wysyła kierowcy dźwiękowy sygnał ostrzegawczy oraz wizualny sygnał alarmowy na wyświetlaczu wielofunkcyjnym.

Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa biernego obejmuje siedem poduszek powietrznych, które chronią pasażerów w razie kolizji czołowej lub bocznej, pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi i ogranicznikami siły napięcia, a także mechanizm zapobiegający cofaniu się pedału hamulca. Ponadto takie elementy jak maska, konstrukcja podszybia, wycieraczek i zderzaków wykazują większą zdolność do pochłaniania siły uderzenia przy potrąceniu pieszego, co zwiększa jego szanse na odniesienie mniejszych obrażeń ciała.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: porównaliśmy VW Amaroka i Nissana Navare NP300, testujemy używanego Land Rovera Discovery III oraz nową Kie Sportage. Wybraliśmy się też Jeepem Renegade na poszukiwanie tajnej broni, a w dziale sportowym Kuba Przygoński opowiada o debiucie w Rajdzie Dakar za kierownicą MINI.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej