Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowy Jeep Renegade MY2019 zaprezentowany w Turynie

6 cze, 14:42

Po prawie czterech latach produkcji nadszedł czas na odmłodzenie Jeepa, który wraz z Fiatem 500X produkowany jest we włoskim Melfi.

Udostępnij
0
Skomentuj

Zmodyfikowany został design przedniej i tylnej części nadwozia oraz odświeżono wnętrze, a także jednostki napędowe.

Jeep Renegade o długości 4,2 m spokrewniony technicznie z Fiatem 500X, stał się w 2014 roku najmniejszym modelem amerykańskiego producenta. Jednak już wiadomo, że do 2022 roku Jeep zapowiada jeszcze mniejszy SUV.

Ze względu na konieczność spełnienia wymagań najnowszych norm emisji szkodliwych spalin Jeep Renegade otrzymał zmodernizowane jednostki napędowe. Nowy trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 1.0 l ma moc 120 KM, a czterocylindrowy 1.3 l dostępny będzie w dwóch wersjach o mocy 150 KM i 180 KM. Nic nie wspomniano o turbodieslach, które producent zamierza wycofywać z oferty. Nie jest wykluczone, że zmodernizowany Renegade będzie pierwszym modele, który nie będzie już dostępny z silnikiem wysokoprężnym.

Po premierze podczas salonu motoryzacyjnego w Turynie nowy Jeep Renegade trafi do sprzedaży w najbliższych miesiącach.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: porównaliśmy VW Amaroka i Nissana Navare NP300, testujemy używanego Land Rovera Discovery III oraz nową Kie Sportage. Wybraliśmy się też Jeepem Renegade na poszukiwanie tajnej broni, a w dziale sportowym Kuba Przygoński opowiada o debiucie w Rajdzie Dakar za kierownicą MINI.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej