Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Trendy 2017 - SUV-y dla wszystkich

17 sty 17 15:06

Dla jednych są radością, dla innych przekleństwem, jedni je kochają, a drudzy mają ich już dosyć. Jednak niezależnie od uczuć, jakimi są darzone, jedno jest pewne: SUV-y wciąż znajdują się w ofensywie.

Udostępnij
0
Skomentuj

Sprzedaż żadnych innych pojazdów nie rośnie tak zdecydowanie, jak właśnie SUV-ów. Volkswagen T-Roc to przedstawiciel kompaktowych SUV-ów, czyli taki złoty środek pomiędzy rozmiarami i przyjemnością prowadzenia a kosztami zakupu i utrzymania.

W budowie nowego modelu wykorzystano wiele elementów Golfa. Pod względem rozmiarów T-Roc plasuje się pomiędzy nim (4,26 m) a Tiguanem, którego nadwozie ma długość 4,49 m. Dzięki offroadowej charakterystyce, wyższej pozycji siedzącej i modnej stylistyce auto wyróżnia się na drodze bardziej niż Golf.

W kabinie położono wreszcie kres nudnym szarościom, a w ich miejsce pojawiły się lakierowane elementy. Jeżeli wybierze się auto z czerwonym nadwoziem, to na siedzeniach i panelach drzwi można się spodziewać wykończenia w tej samej kolorystyce. Pod względem przestronności nie należy oczekiwać cudów i rodziny powinny pomyśleć o większych samochodach. Wskaźniki, które mają tu być użyte, znamy już z odnowionego Golfa. Silniki również będą takie, jak w tradycyjnym kompaktowym modelu.

T-Roc ma się wyróżniać na tle innych kompaktowych SUV-ów pod względem dynamiki. Można się o tym przekonać, gdy spojrzy się na jego koncernowego brata – Audi Q2. Podstawowym napędem ma być doładowany litrowy benzyniak o mocy 115 KM. Nowością będzie także wersja 1.5, generująca 130 lub 150 KM. Oprócz tego w ofercie znajdą się znane silniki wysokoprężne. Już od dawna wiadomo, że pojawi się również wersja GTI.

Oprócz manualnych przekładni dostępna będzie też dwusprzęgłowa skrzynia, do tego napęd na wszystkie koła oraz inne luksusy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że każdy z nich szybko podwyższy cenę T-Roca. Jeżeli ktoś chce wydać mniej pieniędzy, powinien poczekać na SUV-a w formacie Polo, który ma się pojawić w 2018 roku.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: porównaliśmy VW Amaroka i Nissana Navare NP300, testujemy używanego Land Rovera Discovery III oraz nową Kie Sportage. Wybraliśmy się też Jeepem Renegade na poszukiwanie tajnej broni, a w dziale sportowym Kuba Przygoński opowiada o debiucie w Rajdzie Dakar za kierownicą MINI.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Bild/Larson / Auto Bild

Volkswagen T-Roc

Volkswagen T-Roc

Wyższe nadwozie i powiększony prześwit oddalają auto od Golfa. Jednocześnie pod względem pozycji za kierownicą T-Roc plasuje się pomiędzy Golfem a Tiguanem. Wyżej położony próg załadunku ogranicza praktyczność nadwozia.

Foto: Auto Bild/Larson / Auto Bild

Foto: Fot. Auto Bild/Avarvarii / Auto Bild

Foto: Auto Bild/Avarvarii / Auto Bild

Foto: Radovan Varicak / Auto Bild

Foto: Radovan Varicak / Auto Bild

Foto: Auto Bild/Avarvarii / Auto Bild

Foto: Auto Bild/Larson / Auto Bild

Trendy 2017 - SUV-y dla wszystkich (slajd 1 z 9)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego