Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Unimog U 5023 – nowa broń dla strażaków

10 sie, 11:55

Ten pojazd może pracować w ekstremalnych warunkach. Dojedzie w najtrudniejszy teren i ma najnowocześniejsze wyposażenie.

Udostępnij
0
Skomentuj

Plaga pożarów daje się mocno we znaki w wielu krajach. Strażacy i sprzęt pracują tam w najtrudniejszych warunkach. Z takich wielkich akcji wnioski wyciągają producenci pojazdów specjalistycznych, którzy wciąż ulepszają oferowany przez siebie sprzęt.

Zapewne jednym z najlepszych strażackich wozów bojowych jest Unimog U 5023, który znakomicie radzi sobie na nierównym i trudnym terenie. Auto o masie 14,5 tony ma prześwit 450 mm. Do napędu zastosowano czterocylindrowy silnik OM 934 (BlueTec 6) o pojemności skokowej 5132 cm3, mocy 170 kW (231 KM) oraz maksymalnym momencie obrotowym 900 Nm.

Na pokładzie zamontowano zbiornik wody o pojemności 4000 litrów oraz 500 litrowy na specjalne środki gaśnicze. Do dyspozycji jest też wysokowydajna pompa, która jest w stanie wypompować 3000 litrów/min.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: porównaliśmy VW Amaroka i Nissana Navare NP300, testujemy używanego Land Rovera Discovery III oraz nową Kie Sportage. Wybraliśmy się też Jeepem Renegade na poszukiwanie tajnej broni, a w dziale sportowym Kuba Przygoński opowiada o debiucie w Rajdzie Dakar za kierownicą MINI.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Unimog U 5023 – nowa broń dla strażaków (slajd 1 z 4)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego